بازگشت

  دعوت از داروخانه برای شرکت در بسیج ملی فشارخون

  دانلود فایل

  تاریخ آخرین بروز رسانیچهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

  دعوت از داروخانه برای شرکت در بسیج ملی فشارخون

   

  بیماری پرفشاری خون اولین عامل خطر مرگ و میر در جهان و ایران است. سالانه ۱۰,۴ میلیون نفر به علت بالا بودن فشارخون بالا در جهان می میرند و ۲۱۸ میلیون سال ناتوانی و مرگ زودرس DALY) ناشی از آن) به جا می ماند. برای کنترل این بزرگترین عامل خطر مرگ و ناتوانی مردم، به دستور مقام عالی وزارت «بسیج ملی کنترل فشار خون» از روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ مصادف با روز جهانی فشار خون درکشور آغاز خواهد شد. در این بسیج ملی کلیه گروههای پزشکی نقش خواهند داشت و بدیهی است همکاری داروخانه ها در بسیج ملی کنترل فشارخون با توکل بر پروردگار باریتعالی و کمک یکایک شما معرف نقش بی بدیل داروسازان در تیم سلامت خواهد بود.

  بدین وسیله از کلیه داروخانه هایی که داوطلب شرکت در این بسیج ملی هستند، دعوت می شود با توجه به محدودیت زمانی حداکثر تا شنبه مورخ ۲۸ اردیبهشت ماه حضور خود را در این بسیج ملی با پاسخ به پیامک ارسالی این سازمان به شرح زیر اعلام نمایند:

  داروخانه هایی که پیامک سازمان را دریافت کرده اند و تمایل به تعبیه ایستگاه غربالگری و اندازه گیری فشارخون دارند عدد 1 را در پاسخ به پیامک ارسال نمایند. این داروخانه ها به عنوان ایستگاه اندازه گیری و ثبت فشار خون در سامانه پویش معرفی خواهند شد و بقیه داروخانه های کشور صرفا در اطلاع رسانی درخصوص این پویش ملی، مشارکت داده خواهند شد.

  چنانچه پیامکی تا روز شنبه برای شما ارسال نشد و تمایل به همکاری در این پویش ملی به عنوان ایستگاه اندازه گیری فشار خون دارید، در روزیکشنبه 29/2/98 با معاونت غذا و داروی دانشگاه مربوطه تماس حاصل نمائید.

  لازم به ذکر است، ارسال عدد 1 در پاسخ پیامک به معنای ثبت نام شما در سامانه می باشد و نیازی به مراجعه به معاونت غذا و دارو ندارید

  حضور داوطلبانه و تعبیه ایستگاه غربالگری و اندازه گیری فشارخون وثبت آن در این بسیج ملی ۱۰۰ امتیاز ازرشیابی برای داروخانه در برخواهد داشت.

  انتظار می رود، داروخانه های داوطلب فضای مناسب جهت اجرای طرح را در داروخانه فراهم کنند.

   

  روابط عمومی سازمان غذا و دارو

بخش نظرات
نظر دهید

Browse by Audience

لینکهای داخلی

Browse by Audience

لینکها